Extranet

Evropský šampionát v Grazu

Dne 2020.01.25

Bezesporu velkou nadějí pro Českou republiku byl Michal Březina, který první den evropského šampionátu předvedl bezkonkurenční krátký program, za který získal zlatou medaili. Bohužel volná jízda nedopadla podle očekávání a v konečném pořadí získal 7. místo s celkovým počtem 231.25 bodu.

První dvě místa patřila ruským reprezentantům. První místo získal Dmitri Aliev s celkovým počtem 272.89 bodů, druhý byl teprve šestnáctiletý Artur Danielian s 246.74 body. Bronzovou medaili získal reprezentant z Gruzie Morisi Kvitelashvili s 246.71 body.

Velmi dobře zajel krátký program i Matyáš Bělohradský, bohužel ani jemu nevyšel volný program a zařadil se na 20. místo se 190.54 body.

Pro český taneční pár Natálii a Filipa Taschlerovi to byla premiéra, které se zhostili na výbornou. Krátký program i volnou jízdu zajeli téměř bez chyby a s celkovým počtem 154.3 bodů se zařadili na 19. místo. Vítězným tanečním párem se stala Victoria Sinitsina a Nkita Katsalapov z Ruska.

Kategorie žen byla Českou republikou reprezentována Eliškou Březinovou a Klárou Štěpánovou. Klára se neprobojovala do volných jízd a v celkovém pořadí skončila na 35. místě. Eliška Březinová se po krátkém programu zařadila mezi 24 postupujících. Bohužel volná jízda ji nevyšla a celkově skončila na 22. místě s bodovým ziskem 145.35 bodů. Kategorii žen ovládly ruské reprezentantky
Alena Kostornaia s bodovým ziskem 240.81 bodů skončila na prvním místě, Anna Shcherbakova s 237.76 body byla druhá a třetí místo získala Alexandra Trusova se ziskem 225.34 bodů.