Extranet

Krasobruslařský víkend na domácím i zahraničním ledě

Dne 2019.11.18

Eliška Březinová, Filip Ščerba, Klára Štěpánová, Nikola Rychtaříková, ale také Michal Březina tento víkend opět hájili české barvy na mezinárodních soutěžích.

Bezesporu největší pozornost byla věnována Michalovi Březinovi a jeho druhému startu na sérií závodů Grand Prix. Tentokráte se společně s ostatními krasobruslaři světa potkali na Rostelecom Cup. Další ze závodu prestižní série ISU Grand Prix, tentokráte proběhl v Moskvě, v termínu od 15. do 17. listopadu.

Bohužel již páteční krátký program nevyšel dle očekávání a Michal se ziskem 80.27 bodů obsadil 8. příčku v celkovém pořadí. Sobotní volnou jízdu naopak zajel nejlépe v sezóně a s hodnocením 156.20 bodů znova získal 8. místo. V celkovém hodnocením se zařadil na 9.místo s bodovým ziskem 236.47 bodů.

„Pokud bych měl zhodnotit závod, s volnou jízdou spokojený jsem. Příprava se ubírá správným směrem a rád bych na to navázal v dalších závodech. Bodové rezervy samozřejmě mám. Poslední skok jsem otevřel. Pokud bych rittbergera na konci zabalil, tak bych měl přes 160 bodů, takže vnímám rezervy a mám na čem stavět. Ale jsem v mnohé lepší kondici, než jsem byla na začátku sezóny, tzn. na startech v Číně nebo v Americe,“ přiznává 29letý Michal Březina.

Medailové pozice si z moskevské ISU Grand Prix odnesli v kategorii mužů domácí. První místo patřilo Alexandrovi Samarinovi s bodovým ziskem 264.45 bodů, stříbrná medaile a hodnocení 259.88 bodů patřila Dmitriovi Alieovi, bronz a 252.87 bodů získal Makar Ignatov.

Michalova sestra Eliška hájila české barvy na závodech v bulharské Sofii.  Denkova-Staviski Cup 2019 probíhal od 12. do 17. listopadu. Krátký program společně s volnou jízdou Elišce přiznal skvělé 4. místo a bodové hodnocení 133.11 bodů. Zlato a 192.26 bodů si odnesla Alexandra Feigin z Bulharska.

Největší české zastoupení jsme měli na závodech ISU Warsava Cup 2019, rovněž v termín od 14. do 17. listopadu. V kategorii mužů nás reprezentoval Filip Ščerba, kategorii žen reprezentovaly Nikola Rychtaříková a Klára Štěpánová.

Filip Ščerba obdržel v celkového hodnocení 152.33 bodů a 21. umístění v celkovém závodě. Zlatou medaili a zisk 223.25 bodů získal Rus Andrei Mozalev.

Klára se umístila na 21.příčce se ziskem 128.23 bodů. Nikola Rychtaříková obsadila 28. místo s celkovým počtem 117.69 bodů.

Početné byly v tomto termínu i regionální závody, např. VC Icerinku, na kterém se hojně představili krasobruslaři z Akademie Tomáše Vernera, dále pak Karvinský Kahanec nebo VC Podřipska.