Extranet

Medaile pro juniory ve sportovních dvojicích i tancích

O víkendu proběhly hned dva krasobruslařské závody, na kterých měla Česká republika hojné zastoupení.

Britské Dundee hostilo tradiční Tayside Trophy. V něm se představily obě naše sportovní dvojice, jak junioři Debora Anna Cohen a Lukáš Vochozka, tak Barbora Kucianová s Martinem Bidařem. Dále také Eliška Březinová a Petr Kotlařík.

Barbora Kucianová a Martin Bidař si odváží celkové čtvrté místo se součtem 145,40 bodu. Po krátkém programu byli průběžně druzí s 54,63 body, ve volné jízdě pak přidali 90,77 bodu, od bronzové medaile je dělilo pouhých 0,44 bodu. „S krátkým programem jsme spokojeni. Jediné, co nás mrzí je, že nám chybělo 0,19 setin bodu na splnění limitu pro MS. Ve volné jízdě bylo pár menších chyb, ale celkově jsme si udělali rekord. Rozhodli jsme se jet více závodů za sebou abychom si na sebe zvykli, protože je to naše první sezona. Proto máme teď méně času na trénink, ale sezona je dlouhá a příští měsíc bude na přípravu více času,“ řekla dvojice po závodě.

Naše juniorská dvojice si nakonec odváží stříbrné medaile se ziskem 107,62 bodu. Tuto příčku drželi v obou částech programu (42,05 + 65,57 bodu). „Krátký program se nám jel docela v pohodě i bez nějakého stresu, sice nebyl nejlepší, ale byli jsme spokojený. Co se týče volné jízdy, z první části máme docela dobry pocit. Druhá polovina jízdy už byla náročná. Máme za sebou 3 závody skoro v kuse, tak už je únava trochu znát,“ řekli po závodě.

Petr Kotlařík byl v krátkém programu 14. (44,63 bodu), ve volné jízdě pak 12. (91,10 bodu), což v součtu bodů 135,73 bodu znamenalo celkovou čtrnáctou pozici.

Eliška Březinová byla po krátkých programech druhá s 50,96 body, ve volné jízdě se jí tolik nedařilo a získala 77,44 bodu, což znamenalo pokles na čtvrtou příčku (128,40 bodu).

Česko mělo zastoupení také v Budapešti na místním challengeru. Tady se představila juniorská taneční dvojice Andrea Pšurná a Jáchym Novák, juniorka Adéla Vallová a také seniorka Barbora Vránková.

Ta byla po krátkém programu na průběžném 16. místě, když získala 50,75 bodu. Poté zajela patnáctou nejlepší volnou jízdu za 93,20 bodu. Což v součtu stačilo na stejnou pozici se ziskem 143,95 bodu.

To naše juniorka Adéla Vallová byla po krátkém programu 17. (40,04 bodu). Ve volné jízdě pak zabojovala, a dvanáctou nejlepší jízdou (77,60 bodu) se vyšvihla na konečné třinácté místo (117,64 bodu).

V tancích to byla medailová radost. V obou částech programu byly Andrea Pšurná a Jáchym Novák třetí (47,40 + 72,50 bodu). A bronzová medaile jim se součtem 119,90 připadla i v celkovém pořadí.